Pozvánky na akce:

Pokud chcete dostávat pozvánky emailem, vložte svou emailovou adresu a dejte odeslat. Zasílání můžete kdykoli zrušit.

BISTRO+CAFÉ

 

Jak máme otevřeno?

Pondělí - pátek 8.00 - 18.00

 

 

TÝDEN: 21.1.- 25.1. 2019

 

 

snídaně

granola, pečivo ze špaldy, pohanky a jiných zdravých obilovin čerstvě mletých na našem mlýnku,chia pudingy, quiche, ovocná smoothie, míchaná vejce, ovesná kaše a jiné dobroty...

 

 

obědy

 

 • Pondělí: Polévka z pečeného česneku a červené řepy
 • Úterý: Pikantní dýňová polévka z červené čočky
 • Středa: Zelňačka s tempehem
 • Čtvrtek: Polévka z pečené mrkve a květáku
 • Pátek: 21.12. Zavřeno

 

 

Přejeme Vám dobrou chuť, všechny naše polévky jsou většinou veganské, bezlepkové - nezahušťujeme zbytečně moukou ani ničím jiným - jen zeleninou anebo pohankovou lámankou, jsou nutričně vyvážené, z kvalitních surovin a s láskou připravené.

 

 

 

 

Naši milí hosté,


Brzy pro vás zase otevřeme LAURU -


Takové líné lednové a pozvolné…..přirozeně, tak jak si to příroda přeje, i my  jsme jaksi zpomalené a probouzíme se do nového roku…. Jistě vás čeká spoustu novinek, to ano, taky pro vás připravujeme denní menu - ale ještě to není aktuální, takže se o tom jenom lehce zminuji abyste se měli na co těšit…. To je ten pohon….pořád se na něco těšit, to nám činí  hezčí dny a  nepropadat svým smutkům a strachům, které jsou s námi také, ale záleží na nás, jestli jim podlehneme nebo je bude jenom z dálky pozorovat a vědět o nich, nebát se jich, nedávat jim tu sílu a moc……


Začínáme polévkami, jak jinak ……….ještě jsem chtěla upozornit, že všechny polévky, které pro vás Míša připravuje, jsou z kvalitní zeleniny a luštěnin - vůbec nezahušťujeme moukou, většinou zeleninou, kterou pomixujeme- proto jsou většina z nich bezlepkové a také se málokdy stává, že je dochucujeme smetanou- takže jsou i pro vegany vhodné, bujon zeleninový je v bio kvalitě……polévky jsou grunt, ale měly by být z kvalitních surovin a s láskou připravené, což u nás rozhodně jsou:)

Chleby budeme brát nadále od kluků ze sýrárny, jsou moc dobré.

Mějte krásné a pohodové lednové dny a těšíme se na vás v úterý 22. ledna 2019!

Daniela

 

BRIGÁDA !!!

 

Naše bistro je často už k prasknutí a máme velkou radost, že jste si k nám našli cestu a poznali kouzlo kvalitního jídla s láskou připraveného:) Jenomže zkrátka nás je stále málo a práce mnoho a čím dál více, neradi bychom se vyřídili a tak vás hledáme.

Někoho za bar- nejlíp flexibilního- protože směny budou hodně proměnlivé- to je zase kouzlo změn - jistě se u nás nikdy nebudete nudit, přiučíte se spoustu věcí a máme tady i fajn kolektiv, když si vzájemně sedneme. To je to, co nabízíme my a je toho ještě spousty, ale to až osobně.

 

Po vás bychom chtěli - maximální zodpovědnost, pečlivost a pracovitost - rychlost a pohotovost a ještě přirozenou radost a úsměv na tváři- musí vás to zkrátka bavit - no a a pokud jste již pracovali s kávou - je to pro vás i pro nás velká výhoda.

Nebojte se  ozvat, těšíme se na vás

 

Daniela- majitelka

Tel.: 606 603 193

 

 

PODZIMNÍ NOVINKY

 

 

Krásný podzimní den přeji,

 

To už přituhlo co? No ale mě se to moc líbí, mám ráda, jak se u nás to počasí mění a vždy nás trochu překvapí. Za chvilku jsou tady vánoce, na které se letos taky těším, protože se nebudu vůbec zaobírat nějakými nákupy a stresem a pěkně si je s Laurinkou užijeme.

 

U nás v Lauře tady pro vás budeme do čtvrtku 20.12. a pak se uvidíme až v novém roce v půlce ledna. Častý dotaz - jestli budeme péct nějaké vánoční cukroví. Myslím, že moc ne, protože toho budete mít všichni až až a my něco upečeme, ale tak nějak zase pocitově a co nás napadne. Možná se tam nějaký vánoční recept přirozeně vyskytne.

Objednávky na vánoční cukroví nebereme - to píši rovnou.

 

Další novinka - už nepečeme svůj chleba, protože jsme to zkrátka nestíhali a dobrý chleba vyžaduje péči a čas, nechtěli jsme si dělat zbytečný stres a domluvily jsme se s kluky ze Sýrárna Poděbrady - odebíráme výborný kvasový chléb od nich, je podmáslový a opravdu nám všem moc chutná. V pátek od nich bereme i čistě žitný chléb - ten je taky skvělý - máme v prodeji i namazané chleby nějakou pomazánkou - super sváča co myslíte?

 

Tak nějak hezky uzemní, zasytí a zahřeje zároveń. No a úplná novinka pro vás, kteří jsou omezeni nějakou nízkosacharidovou dietou nebo jste celiaci. Chléb úplně bez mouky a hlavně ze semínek, překvapivě je moc dobrý, ale je trošku dražší. Budeme ho tady pro vás mít jak k zakoupení k polévce anebo namazaný pomazánkou a kdybyste si chtěli koupit na váhu - tak ho prodávají kluci v naší oblíbené sýrárně.

Mějte fajn den

 

Daniela

 

 

 

 

 

L'AURA

 

NOVÁ, VĚTŠÍ, PROSTORNĚJŠÍ ...... NEJEN PRO MAMINKY PŘÍSTUPNĚJŠÍ

Přijďte se nabít příjemnou energií a ochutnat skvělé a zdravé dobroty.

 

 

Dáváme si záležet na kávě, kterou pro vás připravujeme, nově od Nordbeans - pražírny z Liberce.

 

 • pečeme jen z mouky, kterou si sami nameleme. (špalda, pohanka, rýže, quinoa, č. čočka a jiné)
 • bílou pšeničnou mouku u nás nehledejte.
 • sladíme třtina cukrem, datlemi nebo přírodními sirupy
 • nepoužíváme žádná barviva ani dochucovadla
 • pečeme s láskou, všechno pečlivě ochutnáváme a za kvalitou si pevně stojíme, ale pokud jste už u nás byli a ochutnali,
 • tak to všechno už víte, netřeba slov, ale činů  Laughing

 

 

 

 

dort Laura

26.3.- 30.3.

"Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin."